INV-LB24-CP Image 1
INVISIA INV-LB24-CP INVISIA 24 LINEAR GRAB BAR
MFR Part #: INV-LB24-CP
SKU #: 1287831
Brand: HEALTHCRAFT
UPC: 689281031509
INVISIA INV-LB24-CP Linear Grab Bar, 1-1/4 in Dia, 24 in L, 304 Stainless Steel, Polished Chrome, Straight Handle
Limited Lifetime
ADA 609.2|ADA 609.3|ADA 609.8
INVISIA Linear Grab Bar, Theme/Style: Elegant, 500 lb Weight, 304 Stainless Steel, Finish: Polished Chrome, Straight Handle, 1-1/4 in Diameter, 24 in Length, 26-3/4 in Width, 3 in Height, Wall Mounting, Additional Information: 20-3/4 in Centre Spacing, 1-1/2 in Wall Clearance, 4 in D Dimensions
Product Details
Attributes
Additional Information: 20-3/4 in Centre Spacing, 1-1/2 in Wall Clearance, 4 in D Dimensions
Diameter: 1-1/4 in
Finish: Polished Chrome
Handle Type: Straight
Height: 3 in
Length: 24 in